به سایت مای فیلم خوش آمدید سایت مای فیلم در ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ثبت و تابع قوانین این سازمان می باشد. محتواهای سایت در صورت صلاحدید سازمان فیلترینگ از سایت حذف خواهند شد.

آموزش چسباندن و اضافه کردن صوت دوبله به فیلم

 آموزش تعویض صدای دوبله در فیلم های دوزبانه

چسباندن فایل صوتی به فیلم

نتیجه تصویری برای ‪برنامه MKVToolNix GUI‬‏

به تازگی که دانلود فیلم در ایران به شدت محبوب شده ، یه سری سایت های دانلود فیلم بعد از گذاشتن فیلم برای دانلود ، فایل صوتی دوبله فیلم رو قرار میدن تا پس از دانلود فایل صوتی بتونید فایل صوتی رو به فیلم اضافه کنید و فیلم رو به صورت دوبله مشاهده کنید.

اما چجوری می توان فایل صوتی دوبله رو به فیلم زبان اصلی اضافه کرد ، با کمترین زحمت و  در کمترین زمان ممکن؟

 

روش سریع: پخش با برنامه کی ام پلیر

اول فیلمو اجرا کن
کلید CTRL+X رو روی فیلم بزنید
راست کلیک کنید ،از Open گزینه Load external audio فایل صوتی فیلمو اجرا کنید
اگر دوباره نشد (که امکانش خیلی کمه) ،دوباره کلید CTRL+X را بزنید

روش اصلی: چسباندن فایل صوتی به فیلم اصلی

آموزش اضافه کردن صدا به فیلم با استفاده از برنامه MKVToolNix GUI 

آموزش اضافه کردن صدا به فیلم , آموزش چسباندن صوت به فیلم , چسباندن صدا به فیلم

برنامه MKVToolNix GUI یکی از بهترین و پرکاردترین برنامه های اضافه کردن صدا و زیرنویس به فایل mkv می باشد. کار با این برنامه بسیار ساده است کافیست مراحل ذیل را به ترتیب انجام دهید.

نتیجه تصویری برای ‪برنامه MKVToolNix GUI‬‏

 ۱- ابتدا بسته به نوع سیستم عامل (۶۴ یا ۳۲ بیت) برنامه MKVToolNix GUI را دانلود، نصب و اجرا نمایید.

لینک دانلود رایگان:

۲- فایل فیلم مربوطه را به یکی از دو روش کشیدن و رها کردن داخل برنامه یا با استفاده از دکمه add وارد برنامه mkv toolnix نمایید.

آموزش اضافه کردن صدا به فیلم

۳- همانطور که مشاهده می نمایید بعد از اضافه کردن فایل، در قسمت tracks, chapters , tags and attachments اولین سطر ویدیو، و دومین سطر صدای اصلی فیلم و به ترتیب در صورت داشتن بیش از یک صدا صدای دوم، سوم یا زیرنویس فیلم به زبان خارجی قرار گرفته شده است.

آموزش اضافه کردن صدا به فیلم

 ۴- در این مرحله می توانیم صدای جدیدی را اضافه / حذف و یا زیرنویسی را حذف / اضافه کنیم. جهت حذف یک کاراکتر بایستی تیک مربوط به اون کاراکتر را برداشته و سپس بر روی دکمه start muxing کلیک کنید همچنین جهت اضافه نمودن صدای جدید کافیست به صورتی که در مرحله دوم گفته شد فایل (صدا / زیرنویس) مربوطه را به برنامه اضافه کرده و در نهایت برای اعمال تغییرات بر روی دکمه start muxing کلیک کنید.

۵- در صورتی که صدای دوبله با فیلم هماهنگ نیست و چند ثانیه جلو یا عقبه ،برای این کار باید ابتدا در کادر Tracks فایل صدا رو انتخاب کنید و سپس مانند بالا زیر در تب Format sepecific option در قسمت Delay میزان تاخیر را به میلی ثانیه وارد کنید.

آموزش اضافه کردن صدا به فیلم

نکته : این روش فقط برای فایل های MKV کاربرد دارد و در مورد بقیه فرمت ها با این روش نمی توان فایل دوبله رو به فیلم چسباند، البته قطعا با یه روشی شبیه این روش میشه انجامش داد.

  • دیدگاها ، پس از تایید مدیران سایت منتشر خواهند شد.
  • دیدگاهای انگلیسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نخواهند شد.
نظرات بسته شده است.